Історія

Хто з українців жодного разу не чув слова "ярмарок"? Невже є такі? Свято праці і спілкування, продажу товарів і придбання гарного настрою, розпродажу одежі і щастя, де діяли постійні знижки цін на продукцію і посмішки.

Ярмарок (від нім. «Jahrmarkt» — річний ринок, щорічний базар; jahr – рік + markt – базар) – торг, який влаштовувався в певну пору року, в певному місці для продажу і купівлі товарів; ринок товарів; періодичний торг; великий базар, часто з розважальними заходами і виставами; місце, де відбувається гуртова й роздрібна торгівля різними товарами.

У минулому ярмарку зазвичай розташовувалися в добре захищених місцях (у замків або монастирів), на перетині торгових шляхів, під час церковних свят. Право на їх проведення давав король, граф або інша високопосадова ​​особа. Проведення часто регулювалося міським або ринковим правом.

Становлення ярмарків має свою багатовікову історію. Одночасно зі становленням і розвитком ринкових відносин розвивалася ярмаркова діяльність. Найбільш важливим періодом у становленні ярмарків є перша половина XII в. У цей час ярмарки отримали широке поширення у Франції, Англії, Швейцарії, Священній Римській імперії. До того часу у великих центрах Близького Сходу місцеві ярмарки проводилися під час великих релігійних свят.

У Китаї ярмарки приурочувалися до релігійних свят із XII ст. до н. е. . Вони проводилися також під час Олімпійських ігор у Стародавній Греції і були регулярними в епоху Римської імперії.

Ймовірно, першим відомим в Західній Європі став ярмарок у Сен -Дені під Парижем в 629 році , але до X століття вони вже стали повсюдним явищем.

У середньовіччя ярмарки були одним з найважливіших подій у суспільстві , не тільки тому, що на них продавалися різні товари, але й тому, що купці приїздили з різних міст, залишалися в місті тривалий час і витрачали частину виручених коштів в хостелах, магазинах і т. д. На ярмарках були присутні музиканти, трубадури і т. д. Таким чином, ярмарок був ще розважальним центром для людей.

З давніх-давен і на нашій українській землі збиралися ці великі торги – ярмарки. Гончарі й ложкарі, ткалі й вишивальниці, бондарі й столярі, стельмахи й кошикарі, кушніри й лимарі, соленики й дьогтярі, бублейниці й кравці продавали на ярмарках свої вироби. Валками стояли на торжищах чумацькі мажі з сіллю та рибою. Кожний купував те, що не міг зробити сам.

Партнери
Соціальні мережі